Nowe zajęcia poprowadzi Piotr Sidun.

Każdego dnia przybywa osób, które przeszły zakażenie COVID-19, jednak nie jest to jednoznaczne z tym, że każda z nich powróciła w pełni do zdrowia. Pacjentom tzw. pocovidowym mogą towarzyszyć długotrwałe powikłania. Dlatego też, postanowiliśmy wyjść naprzeciw naszym Klubowiczom i razem z Piotrem Sidunem stworzyliśmy projekt pt. „Pocovidowy powrót do aktywności fizycznej”. Są to specjalnie przygotowane zajęcia, które przede wszystkim mają na celu ogólne wzmocnienie organizmu.

Piotr Sidun – trener medyczny z międzynarodową licencją MTT, absolwent fizjoterapii Białostockiego Uniwersytetu Medycznego, masażysta, terapeuta manualny, instruktor fitness Polskiej Akademii Sportu i Rekreacji.

Dla pacjentów pocovidowych zalecane są ćwiczenia, które poprawią sprawność i wzmocnią mięśnie. Kondycję i sprawność pomoże odbudować aktywność aerobowa, która wpłynie na zwiększenie wydolności oddechowej.

Ćwiczenia wzmacniające pomogą odbudować osłabione mięśnie oraz przywrócić siłę. Trening dostosowany intensywnością do indywidualnych możliwości pacjenta powinien dawać uczucie zmęczenia. Nie należy się zniechęcać, jeśli ćwiczenia, których wykonanie przed chorobą nie było problemem, po przejściu COVID-19 okażą się zbyt trudne. Sprawność i siła odbudowuje się stopniowo.